Connect
To Top

Що таке щастя – українці представили танцювальний фільм в Зальцбурзі

Участники танцевальной резиденции @creative.fellows представили свое виртуальное выступление в Зальцбурге.

Учасники проекту @creative.fellows стипендій з України, Гватемали та Північної Македонії представили свій віртуальний перфоманс “In Happiness We Dance” у рідному місті Моцарта, у рамках програми відкриття Зальцбурзького музичного фестивалю 2021 року.

Протягом 11 тижнів юні танцюристи, об’єднані #creativefellowship, брали участь у танцювальній резиденції під керівництвом австрійського хореографа Олівії Міттерхумер. Разом молоді танцюристи вивчали тему Щастя і те, як народні традиції трансформуються у сучасні рухи. їх дослідження було зафіксовано на відео, а результати були представлені під час відкриття фестивалю в Зальцбурзі у формі короткометражного музичного фільму. Фільм був знятий під творчим керівництвом наставника програми, художника-індустріаліста Петри Цублізінг.

Потрібно було 54 танцівників з чотирьох країн, один хореограф, один творчий директор, два відеооператора, три регіональні координатори, 15 годин танців і 72 години продакшена, щоб зібрати це неймовірне віртуальне виставу разом, але результат вартий цього!

Дослідження теми Щастя під час глобальної пандемії було трохи абсурдним, але в той же час дуже корисним досвідом. Цікаво було подивитися, як ми всі, представники різних культур, сприймаємо те, що робить нас щасливими. Дехто сказав би, що відчуває щастя на риболовлі, інші — на зустрічі з друзями. Кінець кінцем розповіді ви розумієте, що щастя приховується всередині людей. Є лише одна людина, яка може зробити вас щасливими, і ця людина — ви самі. І якщо ви знайдете спосіб перекласти свої почуття на мову тіла, ви справді зможете зробити інших людей, які спостерігають за вашим танцем, трохи щасливішими. І це було доведено під час прем’єри в Зальцбурзі. У дощовий день місцеві мешканці зупинились перед екраном, і діти почали танцювати. Бувши свідком цього, я припускаю, ми передали повідомлення і створили пряму відповідь”, – додала Петра Цубласінг.

Нагадаємо, що раніше в рамках проекту @creative.fellowship українські молоді художники разом з однолітками з інших країн представили своє бачення Щастя на віртуальній виставці “Колекція щастя” у лондонській галереї.

@creative.fellowship – цифрова платформа, що об’єднала філантропів і представників творчих професій у галузях опери, балету, театру, класичної музики, візуального та прикладного мистецтва, щоб поділитися своєю досвідом, підтримати молодих колег та популяризувати мистецтво серед молодого покоління, роблячи, таким чином, класику більш доступною та зрозумілою. Ініціативи @creative.fellowship проводяться у співпраці з молодіжною програмою Зальцбурзького фестивалю “Jung&Jed*r” та з програмою “Solwaymusicfellowship” для молодих творчих талантів з України, Північної Македонії та Гватемали.

Сторінка в інстаграм: @creative.fellowship

НОВИНИ ШОУ-БІЗНЕСУ