Катерина Ольшицька – талановита дизайнерка одягу та текстилю, яка завдяки своїй креативності та професіоналізму створила власний унікальний стиль. Її захоплення мистецтвом розпочалося ще в дитинстві, а зараз вона є одним з найяскравіших представників молодого українського дизайну. У цьому інтерв’ю Катерина розповість про свій професійний шлях, джерела натхнення та погляди на майбутнє текстильного дизайну.
– Катю, ви талановитий дизайнер одягу та текстилю. Чому вибір професії пав саме на цю сферу?
З дитинства я любила шити й малювати. Моя бабуся шила для моїх ляльок одяг, а згодом і я почала. Пам’ятаю, коли мені подарували швейну машинку, я взяла тканину із задньої частини дивана і зшила свій перший костюм.
– Як ваш досвід у дизайні інтер’єру вплинув на ваш підхід до створення одягу та текстильних виробів?
У будь-якому дизайні велике значення має декор і текстиль, зокрема штори, подушки, покривала. Вони створюють затишок і тепло в домі. Підбираючи правильні деталі й кольори, приміщення починає грати новими фарбами, створюючи комфорт для мешканців будинку чи квартири.
– Які ваші улюблені матеріали для роботи з одягом і текстилем, і чому саме вони?
Мені дуже подобається працювати з натуральними тканинами. Для верхнього одягу – шерсть, кашемір, шовк… Правильне поєднання цих матеріалів створює затишок не тільки ззовні, а й зсередини. Також я дуже люблю льон. Його натуральність і недбалість мають свій шарм.
– Розкажіть про процес створення вами нової колекції: від ідеї до реалізації. Як ви знаходите натхнення і втілюєте його в життя?
Спершу я завжди обираю тему колекції, після чого глибоко занурююся в процес, який займає чимало часу – від промальовки до готового виробу та коректування дрібних деталей. Наприклад, у виробництві дитячого одягу для магазинів “Антошка” однією з найактуальніших тем була морська. Від смугастої тканини до принтів і вишивок морських тварин, з доопрацюванням дрібних деталей (камінчики, стрічки тощо).
– Які техніки та технології ви використовуєте у своїй роботі для створення унікальних текстильних візерунків і дизайнів?
Під час створення виробів я застосовувала різні техніки, від шовкографії до вишивки. У мене було багато ідей щодо в’язаних речей, і згодом я заглибилася у вивчення створення в’язаних візерунків і узорів.
– Який вплив на вашу роботу мали ваші співпраці з відомими дизайнерами та брендами? Які навички або знання ви отримали від них?
Свого часу я працювала з відомими дизайнерами. Одним із них був Андре Тан. У його компанії я була провідним дизайнером. Під час роботи я навчилася правильно презентувати колекції, повністю готувати їх до показів на fashion week і різних конкурсах. Працювала з цікавими та креативними людьми, від яких багато чого навчилася – від конструкції до пошиву на найвищому рівні.
– Як ви бачите розвиток текстильного дизайну в Україні та світі в найближчі роки? Які тенденції і нововведення ви вважаєте найбільш перспективними?
В Україні є дуже багато талановитих молодих дизайнерів. З багатьма я працюю і бачу, наскільки вони талановиті та скільки цікавого й унікального вони створюють. У майбутньому я дуже хочу, щоб Україна стала однією з законодавців моди у Східній Європі.