Українські танцюристи розповіли про роботу за кордоном.
Сімейна пара Дмитро і Наталія Поліщук після отримання дипломів хореографів неодноразово виїжджали на гастролі з балетними постановками. Як виглядає закулісся і життя гастрольерів-танцорів? Артисти скаржаться, що в таких поїздках є мінуси і плюси, а також усе залежить від однієї важливої людини:
– Найдужчий на гастролях – це імпрезаріо. Якщо він хоче заощадити у турі, то візьме один автобус для переміщення трупи з одного міста в інше. А от хороший імпресаріо завжди позбавиться про свій колектив і орендує 3, і то і 4 круїзних автобуса, щоб у кожного було декілька місць для зручного розташування, особливо в нічний час. Перед виїздом на гастролі за контрактом ми намагаємося дізнатися у спільних друзях, колег відгуки про керівництво та про ставлення до своїх артистів. Комфорт у таких поїздках – це запорука хорошого виступу, і не тільки.
З плюсів Дмитро і Наталія Поліщук відзначають – побутові умови, дружній колектив і лояльне ставлення прокатчиків туру.
– Ідеально, у гастролях потрібні перерви, прогалини між виступами, у кращому випадку через день. Але буває, що графік просто божевільний. Кожен новий день – нове місто. Уявіть, “Лебедине озеро” триває 2,5 години. На площу потрібно прибути мінімум за три години до початку – підтренувати, узгодитися з оркестром, підготуватися. Початок о 19:00, отже, лише о 22:00 ми можемо виїхати з площі. І ми не можемо відразу поїхати в готель, оскільки до наступного пункту виступу доведеться дістатися 5-7 годин. У автобусі не дуже відпочиєш з комфортом. Гастрольний ритм дуже напружений, тому такі поїздки-контракти – це 2-3 місяці, після катастрофічно потрібний відпочинок.
Дмитро і Наталія радять усім танцорам ретельно підбирати контракт і не боятися розпитувати інформацію про організатора туру.