Де ти подiлася, Бернадет – 5 причин дивитися фільм

Кейт бланшет - де ти поділася бернадет

Український прокат випускає нову стрічку Річарда Лінклейтера “Де ти поділася, Бернадет?” про архітектора-соціофоба. Основою фільму став однойменний роман Марії Семпл, випущений сім років тому і колись протримався цілий рік у списку бестселерів The New York Times.

Про що фільм “Де ти поділася, Бернадет”:

Бернадет Фокс колись повинна була стати однією з найкращих і найцікавіших архітекторів Америки. В неї є все, що потрібно для комфортного життя: любляча сім’я, затишний будинок, гроші. І тим не менше, 20 років вона приховується за стінами свого багатого будинку, глибоко нещасна і все більше поглиблюється у депресію. Одного разу її сім’я збереться в поїздку в Антарктиду… і з цього почнуться великі проблеми Бернадет. Адже вона до жаху не любить людей і вже давно втратила саму себе.

П’ять причин, заради яких дивитися цей фільм потрібно саме вам.

Причина 1. Вічні цінності

Якщо без спойлерів, то досить чітко показано як буденна рутина може з’їсти людину. Незалежно від того, чи є вона звичайним громадянином чи успішною творчою особистістю. І лише підтримка сім’ї може допомогти знайти сили жити далі. Але чи все гаразд у сім’ї у Бернадетт? І впораються чиїсь близькі з душевною кризою героїні, який тривав цілих 20 років? Мікро-спойлер: її навіть хотіли сдати до “дурки” її власні родичі, правда, не всі.

Куди ти поділася, Бернадет

Друга причина. Сенс життя

У кожного він безумовно свій. У когось кар’єра, у інших сім’я, у третіх – смачно поїсти і так далі. У цьому ж фільмі чітко показано, що без істинного змісту життя людини ніщо не буде радувати: або ця ж сім’я, або багатство, або слова. А що ж тоді? Про це нам і розповість сама Бернадетт. Людям, які все ще знаходяться у пошуку себе – дивитися обов’язково.

3-я причина. Недостатня інформованність про депресію

Депресія – це не просто поганий настрій чи тимчасова втома. У фільмі чітко показано, як ця хвороба може впливати на життя людини, навіть якщо зовні здається, що в неї все добре. Багато людей досі недооцінюють серйозність цього стану, і саме тому такі стрічки важливі – вони допомагають краще зрозуміти проблему, розпізнати її та, можливо, вчасно звернутися по допомогу. Якщо вам цікаво дізнатися більше про справжню природу депресії, цей фільм точно вартий перегляду.

Причина №4. Кейт Бланшетт

Мабуть, іншого такого талановитого і яскравого образу для жінки-соціофоба в кіно ще не робили! Спостерігати за грою Кейт, за поступовою зміною її емоцій, за тим, як вона то падає духом, то знову оживає, – одне задоволення. Як вона тікає від світу у свій невиглядний дім, ховається за окулярами і наскільки боїться людей – все це смішно, місцями трогательно, а іноді навіть лякаюче. Здавалося б, чого не вистачає багатій заміжній жінці? І, можливо, як мільярдерша Кейт Бланшетт, що звикла до червоних доріжок і армії прихильників, знає, як живеться глибоко інтровертним депресивним соціофобам, які бояться інших людей…

Номер п’ять. Антарктида

І ось тут відразу стає зрозуміло, куди поділи бюджетні цілих $18 мільйонів! У цю Антарктиду неможливо не закохатися: туди хочеться їхати, там хочеться жити. Проте, щоб побачити красиві пейзажі, доведеться зачекати (довго), а в якості винагороди за томлення оператор покаже льодовики і пінгвінів – дуже талановито. Ось лише героям, які дісталися до Антарктиди, забули намалювати пару з рота – але нічого, бувають промахи й гірше, а в цьому фільмі інших не виявлено.

Куди ти поділася, Бернадет рецензія