За трюками та змістом – це мікс “Парку Юрського періоду”, “Аватара” та “Щелеп”, але з китайською начинкою. Якщо вам потрібен мега-атракціон, приправлений інтригами – йдіть у кінотеатр, і краще – у 3D.
Очевидно, що тут не обійшлося без політики: добрі китайці за допомогою Джейсона Стейтема намагаються впоратися з катастрофою, яку викликали нечисті на руку американці, які входять до ради Інституту океанології. Все, розумієш, по вуха у боротьбі за екологію, а у цих одне бабло на думці. Напевно, у цьому китайсько-американському проекті більшість фінансування за китайцями, тому що вони домінували на екрані, крім Джейсона Стейтема. Власне, він і є причиною номер 1 дивитися цей фільм.
Джейсон Стетхем
Джейсон небезпечно і звично брутальний, що йому більше личить, ніж ролі аристократів у Гая Річчі. У ролі рятувальника-пірнальника Джонаса похмурий і зосереджений. Як належно. Немов герой повісті Ернеста Хемінгуея “Старий і море”, він відважно виходить у відкрите море віч-на-віч з акулою-мегалодоном. І все, що йому для цього треба, — водний мотоцикл та спис із вибухівкою.
Екшен
“Мег 1” і “Мег 2” знято за літературним першоджерелом: адаптацію фантастичних хорор-романів Стіва Альтена про первісну акулу-вбивцю. Альтен зробив нехитрий мікс “Парку Юрського періоду”, “Аватара” та “Щелеп”. І навіть “Піратів Карибського моря” – у його книгах не обійшлося без гігантського восьминога, Кракена. Зараз у циклі опубліковано 7 книг: матеріали для підводних екшнів завалися.
Пристойні підводні зйомки
Навряд чи на глибині восьми кілометрів не настільки заворожливо-красиве дно, але зате як красиво! Це такий ефект “Аватара”.
Видовища
Бенкет трюків на екрані китайське керівництво Інституту океанології процитувало зі сцени класика Піднебесної — письменника Лу Синя: “Свобода людини обмежена лише її уявленнями”. Щоб їх розширити, раджу піти в 3D: трюки виглядатимуть видовищніше.
Не відпускає
До речі, від “Аватара” тут не лише видовищність, а й спроба урізноманітнити сюжет три-, чотириходових інтриг. Боротьба героїв йде на кількох рівнях — із хижаками, із зрадниками всередині організації та зі своїми слабкостями. Їх немає тільки у Стейтема — його рятувальник без страху та докору. Та ще, за роллю, він виявляє батьківську опіку. Фільм не відпускає від першої хвилини – нудьгувати точно не будете!