Connect
To Top

Національна опера: що дивитися у лютому 2022?

Не пропустіть яскраві події лютневої афіші Національної опери України! Прем’єри, запрошені артисти, кращі оперні твори чекають на вас.

Навіть після завершення всіх основних зимових свят Національна опера України продовжує радувати своїх шанувальників яскравою та насиченою подіями лютневою афішею. Тут і прем’єри, і оновлення, і запрошені артисти, і поточний репертуар, який задовольнить навіть найвимогливішого глядача.

Поклонників оперного мистецтва у опері «Флорія Тоска» Дж. Пуччіні (19 лютого) та «Норма» В. Белліні (25 лютого) чекає зустріч з запрошеним солістом Олегом Злакоманом.

16 лютого – у титульній ролі опери “Кармен” Ж.Бізе – одна з кращих Кармен Європи Анжеліна Швачка. До речі, це буде 201 виход певиці в цій ролі.

Також у головних ролях: Сергій Пащук (Хозе, сержант), Тетяна Ганіна (Мікаела, наречена Хозе), Олександр Мельничук (Ескамільо, тореадор), Богдан Тарас (Цуніга, капітан) і інші.

Також у лютому можна буде послухати жемчуги світової та української оперної класики: “Богему” Дж.Пуччині (4 лютого), “Мадам Баттерфляй” (Чіо-Чіо-Сан) Дж.Пуччині (5 лютого, вечором), “Ріголетто” Дж.Верді (9 лютого) та багато інших не менш цікавих та значущих опер.

11 лютого – два одноактні вистави. Опера “Моцарт і Сальєрі” Н. Римського-Корсакова у виконанні Дмитра Іванченка (Моцарт) та Тараса Штонди (Сальєрі) і балет “Широко закриті очі” у постановці Віктора Іщука. Це третє показання вистави, прем’єра якої відбулася 21 жовтня 2021 року на I Міжнародному фестивалі Ballet UA.

“Балет безсюжетний: це кілька історій про кохання, кожна з них має свій власний сенс – розповідає хореограф-постановник. – Вистава складається з сольних, дуетних і кордебалетних номерів, кожен з яких співзвучить один з одним і зв’язує всі історії в одну. Розповісти ці історії мене надихнув фільм Стенлі Кубрика «З широко зачиненими очима», адже складно сказати, про що саме він знятий. Він концентрується на людських стосунках. У балеті звучить музика Йоганна Себастьяна Баха, Фредеріка Шопена і Сергія Рахманінова. Лейтмотив – Гольдберг-варіації Баха. Окрім танцюристів у перформансі також беруть участь музиканти. Вони – живі декорації під час вистави: з одного боку сцени знаходиться квартет з скрипки, альта, віолончелі і контрабаса, а з другого – фортепіано. Я дуже довго думав над цим проектом, літ 10, мабуть. Після того, як я станцював хореографію Едварда Клюга і Родена Дуайта, я відчув себе артистом сучасного жанру, адже це широке поле для переосмислення всіх можливих видів і напрямків танцю».

Хореограф-постановник балету “Широко зачинені очі” Віктор Іщук – прем’єр балетної трупи Національної опери України. Лауреат численних міжнародних конкурсів. Брав участь у міжнародних фестивалях: “Balletisimo” Мехіко, “Tributto a Rudolf Nureev” Мілан, “Dance Open” Санкт-Петербург, “Mickelle” Фінляндія та інших, а також в гала-концертах та гастролях у Японії, Німеччині, Франції, Італії, Австралії, Новій Зеландії, США, Канаді і т.д. Директор балетної школи “La Prima”, художній керівник балетної трупи “Ukrainian Classical Ballet”. Виконавці: “Ноктюрн Сі-бемоль мінор (Op.9)” – Анастасія Шевченко, Ян Ваня; “Елегія” – Юлія Кулік, Віктор Іщук; “Гольдберг – варіації” – Олександра Березкіна, Єкатерина Гідзіль, Діана Іванченко, Марина Ластовіна, Діана Стетченко, Анастасія Текіна.

На переддень Дня всіх закоханих (13 лютого) найромантичніша та трагічна ода кохання – балет С. Прокоф’єва «Ромео і Джульєтта». Це постановка Аналолія Шекери у 1991 році за рішенням ЮНЕСКО у ювілейний рік С. Прокоф’єва визнана кращою інтерпретацією цього твору та удостоєна медалі. Виконавці: Владислав Ромащенко (Ромео), Юлія Москаленко (Джульєтта), Дмитро Чеботарь (Тибальт), Марат Рагімов (Меркуціо) та інші.

22 лютого – другий показ оновленого балету “Вечори на хуторі біля Диканьки” Є.Станковича. Перший показ оновлення відбувся з великим успіхом 30 січня 2022 року. Як відзначили критики – це один із кращих балетів, в якому поєднуються глибокі знання фольклору та класичного танцю, колоритне представлення багате народними звичаями та гумором.

Постановочний склад: балетмейстер-постановник – Віктор Литвинов; диригент-постановник – Аллін Власенко; диригент оновлення – Віктор Олейник; художник-постановник – Марія Левицька. У головних ролях: Анна Муромцева (Оксана), Микита Сухоруков (Вакула), Олена Карандєєва (Солоха), Ольга Голица (Цариця), Ян Ваня (Князь Потьомкін) та інші.

Національна опера України завжди рада своїм глядачам!

Важливо!
У репертуарі театру можливі зміни – детальний афіша найближчих подій на сайті театру https://opera.com.ua/afisha

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року (із змінами відвідування театру можливе при: наявності COVID-сертифіката про повне або часткове щеплення (“зелені” або “жовті” сертифікати – оригінал документа або через мобільний додаток Порталу “Дія”) або Негативного результату ПЛР-тесту COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигену коронавіруса SARS-CoV-2, проведений протягом не більше 72 годин або Документу про одужання особи від зазначеної хвороби, дія якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу “Дія”.

Документи будуть перевіряти при вході в Національну оперу України, а їх відсутність буде підставою для відмови глядачеві у відвіданні театру.
Прохання завчасно позаботитися про їх наявність.
Також незмінними залишаються обов’язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної відстані, а заходячи в театр необхідно пройти температурний скринінг.

Афіша