Connect
To Top

Топ-10 кращих книг про Україну

Пропонуємо вам добірку цікавих книг, які занурять вас у атмосферу історії і культури України, що дозволять ще краще дізнатися про незламність українського духу.

У світі книг існує безмежна кількість приголомшливих оповідань, які перенесуть вас в різні куточки України, розкриючи її красу, традиції та історію. Якщо ви прагнете відкрити для себе найцікавіші сторінки української культури, вам варто обьрати хороший книжковий інтернет магазин, де ви знайдете різноманіття творів, що допоможуть вам зануритися в атмосферу та історію нашої країни.

“Ukraїner. Країна зсередини” – книга Богдана Логвиненка ще раз доводить, що Україна безмежно велика країна, яка вражає різномаїттям природи. Вона створена після масштабної експедиції Україною, яка тривала з літа 2016-го до зими 2018-го року й охопила всі історичні регіони — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. Книга містить найяскравіші фото з мандрівок унікальними куточками країни. Ілюстрації доповнені історіями людей та місць.

“Короткий курс історії України” Олександра Палія — у книзі розказано шлях України від прадавніх часів до незалежності. Класична література для тих, хто бажає отримати базову інформацію про становлення нашої країни.

“#НАШІ на карті світу” Уляни Скицької – під однією обкладинкою зібрано 80 історій про НАШИХ людей, які зробили чималий внесок у людську історію. Тут ви натрапите на всесвітньо відомих особистостей (від фізика-першовідкривача Івана Пулюя та легенди оперної сцени Соломії Крушельницької до митця-супрематиста Казимира Малевича та короля поп-арту Енді Воргола), а також тих, чиї імена не такі відомі, як їхня праця (Володимир Хавкін – імунолог, який своїми вакцинами врятував життя мільйонам; підкорювач Антарктиди Антон Омельченко; автор найвідомішої різдвяної мелодії у світі Микола Леонтович та інші). Ця книга доводить, що перелік видатних українців не обмежується іменами Шевченка, Лесі Українки та Грушевського. 

“Війна і міф. Невідома Друга світова” — співробітники Українського інституту національної пам’яті О. Зінченко, В. В’ятрович та М. Майоров розвінчують міфи Другої світової війни. 

“Як я руйнувала імперію” від Зірки Мензатюк  — одна з перших спроб українських письменників поговорити про тоталітаризм з дітьми. У центрі сюжету опиняється 13-літня школярка Яринка, яка гостить у бабусі в селі під Чернівцями. Там вона знайомиться з однолітками та разом вони стають свідками, а деколи й учасниками важливих змін у державі. 

“Українські жінки у горнилі модернізації” від Оксани Кісь — 9 дослідниць розповідають нам про те, як соціальне становище жіноцтва змінювалося під час історичних зрушень. Також читач дізнається про роль жінки в українській родині, її буття, цінності, світогляд.  

“Україна. Історія з грифом секретно” Володимира В`ятровича — книга розповідає про розсекречені архівні матеріали Комітету державної безпеки СРСР з 1918 року. Дослідження та аналіз джерел показує, де правда, а де — чергова маніпуляція.   

“Загублений острів” Наталі Гуменюк – збірка репортажів з окупованого Криму. Авторка ділиться розповідями про життя півострова, куди їздила упродовж 2014–2019 років.

“Кримський інжир”  – інтелектуальний діалог між кримськими татарами і українцями, який допоможе нам пізнати одне одного через літературу.  Три антології «Кримський інжир» зібрали сучасні твори кримськотатарською та українською мовами. На сторінках книг ви знайдете історії про Крим та народ, який, попри всі історичні та політичні реалії, намагається зберегти свою мову, культуру, релігію, світогляди, творити свою літературу. 

“Митрополит Андрей Шептицький і принцип “позитивної суми” Мирослава Мариновича –  ґрунтовний аналіз спадщини Митрополита з точки зору її відповідності та/або невідповідності принципу «win-win». Автор розповідає, як принципи, якими керувався Андрей Шептицький у своїй діяльності загалом, можна застосувати в економічних, національних відносинах сучасної України й міжособистісних стосунках, культурному і релігійному житті, та яку роль це може відіграти в найближчому майбутньому нашої держави та світу.

Це лише кілька прикладів фільмів та книг, які допоможуть вам краще розуміти і відкривати для себе Україну. Країна має багатий культурний спадок та історію, яку варто вивчати та відкривати.

НОВИНИ ШОУ-БІЗНЕСУ