З 21 листопада в українському кінопрокаті стартує повнометражний дебют Анни Бурячкової «Назавжди-назавжди». Фільм, світова прем’єра якого відбулася у Венеції, вже встиг завоювати симпатії глядачів на численних міжнародних фестивалях і отримати декілька нагород. Тепер ця історія стане доступною й українським кіноманам.
«Назавжди-назавжди» – суміш юності, бунту та пошуку себе, яка розгортається у Києві наприкінці 90-х. Замість ностальгії за минулим, фільм пропонує заглибитися в соціальну парадигму того часу, що відлунює в безкомпромісних вчинках головних героїв – компанії учнів старшої школи. Саме крізь призму їхніх життєвих історій ми бачимо, як юність у всій її красі та складності переплітається з суспільними викликами, змушуючи молодих людей швидко дорослішати та ухвалювати складні рішення.
Це історія про вік, коли кожна емоція – буря, кожна дія – стрибок у прірву. Про те, що любов і схвалення в зграї не завжди приносять щастя. Про життя без гальм і подушок безпеки. Про підліткові помилки та дорослі травми. Про вибір і наслідки його відсутності. Про незворотні зміни. Назавжди.
Синопсис фільму “Назавжди-назавжди”
Кінець 90-х. Тоня переходить до нової школи та швидко вливається в компанію відчайдушних підлітків. Незабаром вона закохується, опиняючись у центрі пристрасного любовного трикутника, де кожне почуття палає на повну.
У цьому світі немає місця для півтонів: кохання — палке і до безтями, дружба — справжня і непохитна, життєва драма — нещадна і захоплююча. все — назавжди. Назавжди?
Команда фільму підкреслює, що ця стрічка – маніфест свободи особистості, яка намагається зберегти власне «Я» за будь-яких обставин.
«Ця ідея про підлітків 90-х виникла у мене вже доволі давно. Однією з причин було те, що ми ніколи не бачили себе у кіно. На наше дорослішання припали або західні фільми з безтурботним життям молоді, чиї проблеми здавалися далекими та чужими, або ж занадто похмурий і безнадійний російський контент. Захотілося подивитись саме на українську історію, адже те, що ми пройшли в часи такої нової свободи 90-х, без підтримки та розуміння, що з нею робити, сформувало нас і зробило тими, ким ми є зараз – людьми, які захищають свої кордони, як в особистій, так і у громадянській площині», – ділиться Анна Бурячкова, режисерка та співавторка сценарію фільму.
Головні ролі у стрічці зіграли українські актори Аліна Чебан («Найкращі Вихідні»), Захар Шадрін («The Last Mercenary», «Тотеми», «Білий ворон», «Little America»), Єлизавета Цілик («Носоріг», «Один день»), Артур Алієв («Storm School»), Арсеній Марков («Стоп-Земля»), Влад Михальчук і Дарʼя Жихарська. Також епізодичну роль у фільмі зіграла акторка кіно та театру, телеведуча Даша Малахова.
Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, у копродукції України та Нідерландів, кінокомпанією DGTL RLGN та продакшн Rinkel Film.
Дистрибуцію фільму в Україні здійснюють FILM.UA Distribution та Kinomania Film Distribution.
ПОСИЛАННЯ НА СОЦМЕРЕЖІ ФІЛЬМУ
ДОВІДКА
Режисерка: Анна Бурячкова
Автори сценарію: Марина Степанська, Анна Бурячкова
Продюсери: Наталія Лібет, Віталій Шереметьєв, Олексій Згоник, Люба Кнорозок Співпродюсери: Рінске Раап, Рейніер Сейлен
У головних ролях: Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик, Дарʼя Жихарська
За участю: Даша Малахова, Влад Михальчук
Операторка-постановниця: Лена Чеховська
Художниця-постановниця: Олександра Патока
Композиторка: Ліка Бугайова
Режисер монтажу: Юрій Резніченко
Художниця з костюмів: Дарія Фільшина
Художниця з гриму: Джулія Мельнік
Кастинг: Оксана Дезера
Звукорежисери: Михайло Закутський, Лоде Волтерсом, Жаім Саулека Виробництво: «Діджітал Реліджн» (Україна) та Rinkel Film (Нідерланди)
За підтримки: Державне агентство України з питань кіно, Netherlands Film Fund, The Brussel-Capital Region
За участю: Українського інституту та Eurimages
Дистрибʼютор в Україні: FILM.UA Дистрибуція та Кіноманія