Connect
To Top

Топ-10 кращих фільмів про Україну

Група волонтерів ініціативи EnableMe Ukraine зібрала колекцію захоплюючих фільмів та історій, які перенесуть вас у найважливіші моменти перемог та битв в історії України, які дозволять краще пізнати силу та міць українського народу та познайомлять вас з важливими сторінками нашої історії. Нагадуємо, в EnableMe Ukraine доступна безкоштовна #допомогаонлайн українцям з інвалідністю та експертні консультації лікарів, психологів, юристів та волонтерів України та різних країн європи та світу. Спільнота EnableMe Ukraine – це не лише джерело підтримки та знань, але й дружня родина, готова подарувати вам надію та розраду.

“Довбуш” (2023) – це унікальна українська художня кінострічка від режисера Олеся Санина, що оживляє історію повстанського руху карпатських опришків, під керівництвом легендарного Олекси Довбуша, в епоху XVIII століття. Дія фільму розгортається в дивовижному Карпатському краї, на зламі XVIII століття. Розграбування та безжалісне панування польської шляхти вимушують гуцулів підняти стяг повстанців, якого очолює незламний Олекса Довбуш.

“Поводир” (2013) – це вражаючий український історичний драматичний фільм, створений під керівництвом режисера та сценариста Олеся Саніна. Сюжет твору базується на пригодницькій подорожі американського хлопчика і сліпого українського музиканта через територію Радянської України. Сюжет відштовхується від припущення про жорстоке знищення владою сліпих кобзарів та лирників, що, ймовірно, відбувалося в 1930-х роках в Харкові, тодішній столиці Української Радянської Соціалістичної Республіки. Слід зауважити, що документального підтвердження цих подій не існує (ймовірно, вони були знищені або не були розсекречені).

“Гарет Джонс” (польськ. Obywatel Jones) – це захоплююча історична драма від талановитої режисерки Агнешки Холланд. Фільм отримав номінацію на престижну премію “Золотий ведмідь” на 69-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Його сюжет розкриває неймовірну історію Гарета Джонса, журналіста з Уельсу, який у 1933 році вирушив у подорож до Радянського Союзу і розкрив Заходу страшну правду про Голодомор на Україні.

“Кисневий голод” (1992) – це один з перших фільмів, створених в Україні в період незалежності, із режисерським керівництвом Андрія Дончика та сценарієм відомого поета Юрія Андруховича. Повість фільму виросла з особистих досвідів сценариста і режисера, отриманих під час їхньої служби в армії. Процес створення стрічки зайняв тривалий час – спочатку заважала цензура, а потім виникли фінансові труднощі.

“Чорнобиль. Хроніка важких тижнів” (1987) – це один з перших фільмів, знятих після катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Ця кінокартина розповідає про те, як узялись за найважливіші рішення щодо ліквідації наслідків аварії. Проте після завершення зйомок виявили, що всі учасники процесу масово перевищили допустиму дозу опромінення, і режисер пізніше помер. Цей фільм є важливим документом історії, який розкриває події тих важких днів.

“Мотильки” (2013) – це чотирисерійний міні-серіал від режисера Віталія Воробйова, який був випущений напередодні 27-ї річниці Чорнобильської аварії, що сталася в 1986 році. Сюжет цього фільму розгортається на фоні трагедії на Чорнобильській атомній електростанції та включає у себе неймовірну романтичну історію, яка розгортається в найнесподіваніший спосіб під час цих подій.

“Майдан” (2014) – це документальна хроніка Євромайдану, яка охоплює події з кінця 2013 року і до найкривавішого протистояння. Режисер Сергій Лозниця поділив свою стрічку на чотири частини, включаючи “Пролог,” “Урочистість,” “Бойові дії,” і “Постскриптум,” щоб подати наочний огляд різних аспектів Майдану та подій, що трапилися в цей період. Цей документальний фільм став важливим свідченням історичних подій і актом громадянської активності.

“Зима у вогні: Боротьба України за свободу” (2015) – це документальний фільм, що розповідає про події Майдану, спільний проект США, Великої Британії та України. Ця кінокартина була номінована на премію “Оскар” в 2016 році в категорії “Найкращий документальний фільм”. Вона відображає важливість та значущість подій, які відбулися в Україні під час Революції Гідності та боротьби за свободу та демократію.

“Земля блакитна, ніби апельсин” (2020) – це зворушлива драма, яка розповідає історію сім’ї, що проживає у “червоній зоні” на Донбасі. Ганна, мати чотирьох дітей, виховує їх самотужки в умовах неперервних обстрілів і війни, яка триває уже шостий рік. Незважаючи на постійні небезпеки та виклики, що супроводжують їхнє життя, сім’я залишається єдиною і надзвичайно міцною. Кожен з членів родини займається зйомкою фільмів про своє життя під час війни, що додає цій історії важливий аспект творчості та виразності.

“Кіборги. Герої не вмирають” (2017) – це художній фільм, який розповідає про подвиг оборони Донецького аеропорту під час війни на Донбасі. Дія стрічки розгортається у вересні 2014 року в Донецькому аеропорту, де українські військові вже чотири місяці відбивають атаки ворога. У цей важкий час на передову приходить група молодих добровольців, які навчаються, беруть участь у бойових діях та продовжують відстоювати свою землю. Фільм показує відвагу та невгамовний дух героїв, які відмовляються здаватися в обличчя ворожих атак.

https://youtu.be/YIPwwwIUArM

КІНО