Рецензия "Покемон. Детектив Пикачу"
9 травня українці зможуть переглянути фільм “Покемон. Детектив Пікачу”, а ми вже були на цьому і готові поділитися враженнями. Чи зможе фільм викликати ностальгію? Що не так з гумором у стрічці? Звичайне попсове кіно чи діамант серед тонни подібок? І хто такий, чорт візьми, Кубон? Почнемо, Піка-Піка!
АМЕРИКАНСЬКІ ГІРКИ З ТОННОЮ НЕОЧІКУВАНИХ ПОВОРОТІВ
Принаймні це нам обіцяли трейлери. Що все буде надзвичайно динамічно, детективно (ось і назва фільму) і дуже-дуже смішно. Але насправді… Кіно не погане. Зазвичай я весь в критиці, але цей фільм мені сподобався (напевно). І як може не сподобатися саркастично-іронічний Пікачу в виконанні Райана Рейнольдса? Про все по порядку. В негласному правилі: чим краще виглядає трейлер, тим гірше фільм. Не скажу, що це в повній мірі, але (на жаль) це правило спрацювало і з “Детективом Пікачу”. Трейлери були дивовижними: вони обіцяли всім фанатам “Покемонії” все те, за що вони люблять цей світ. Однак сам фільм виявився досить складним, хоча безсумнівно багатим на події, а уж тим більше на повороти в сюжеті. Їх тут (поворотів) видимо-невидимо, особливо в кінці оповідання. Лише й встигай дивитися на події з відкритим ротом. При цьому сюжет передбачуваний і наповнений усіма стандартними видами кліше, притаманними цьому жанру. Під час перегляду я не раз попадався на думці, що подібну формулу використовували в кіноадаптації Черепашок-ніндзя 2014-го і 2016-го років. Сказати, що це погано – не скажу, оскільки рейтинг у фільма 0+/2+, а отже в першу чергу він орієнтований на яскравий візуал, щоб дітям було цікаво.
ГРАФІКА ВСЬОМУ ГОЛОВА
Технології зйомки та постпродакшена розвиваються зі швидкістю Соніка, якому також виділили місце під касою в світі кіно. Про нього в інший раз.
У фільмі про покемонів повинні бути покемони. І не просто повинні бути, а виглядати правдоподібно. Адже ми живемо у 2019 році. Тут немає нарікань і не може бути. Багатомільйонні бюджети дозволяють зробити картинку більш ніж прийнятною. У 90-ті цього не було, але покемони тих часів назавжди в моєму серці. Весь звірі в фільмі виглядають цікаво, і невід’ємно починаєш пригадувати їх імена, які колись знав напам’ять.
ДЕДПУЛ-ПІКАЧУ
Як я ні прагнув підібрати альтернативного актора на роль Пікачу у фільмі, достойної заміни Райану Рейнольдсу так і не знайшов. Чортовськи мудро було подарувати персонажу риси Дедпула (якого так само грає Райан), вийшов цікавий образ, за яким будуть уважно слідкувати не лише діти, а й дорослі. А от про саркастичний гумор говорити нічого. Ось лише біда у тому, що цей самий гумор майже цілковито показали в трейлерах, і до великого розчарування, інші жарти, не виявлені раніше, не блищать такою самою оригінальністю. Той випадок, коли маркетингова кампанія працювала на засмучення.
ПОКЕМОН-СОЛОВІЙ
Український дубляж. Нашими голосами фільм дублювали цілком прийнятно, але наздогнати і тим більше переплюнути оригінал не вдалося. Щоб відчути всі іронічні нотки, рекомендую дивитися фільм з оригінальною озвучкою.
ГАРНА КАСА – Я ОБИРАЮ ТЕБЕ!
Ну, “Покемон. Детектив Пікачу” – варто уваги. Свою частку задоволення ви отримаєте від нього, а від ваших грошових інвестицій авторам подарунку буде приємно.
Чи зможете ви відчути ту чудову почуття ностальгії? Чесно кажучи – малоймовірно. Кіношний покемон взяв свій вектор розвитку і лише декількома натяками нагадує аніме-серіал 90-х. І це не погано. Серія розвивається і пристосовується до сучасних тенденцій і глядачів. Для ностальгії у нас завжди є інтернет і ніхто не забороняє переглянути серіал. А може… може я просто виріс і Пікачу варто сказати своє “Піка-Піка” більш молодшій аудиторії?