Фільм “Доктор Сон” продовжує культовий горор “Сяйво” за одним із найвідоміших романів короля жахів Стівена Кінга. Віковий рейтинг картина має відповідно до жанру – строго 18+, а режисером і сценаристом цього сиквела виступив автор жахів Майк Фланеган.
Обговорюване питання: чи потрібен “Сяйву” другий акт? Проте “Доктор Сон” достатньо свіжий і тривожний, щоб виправдати його існування. За відгуками в Інтернеті “Доктор Сон” не зовсім схожий на жахливий фільм.
Про що фільм “Доктор сон”
Денні, єдиний виживший хлопчик у кровавій резні в готелі “Оверлук”, вирос і перетворився у замкненого алкоголіка. При цьому Денні обладнав сверхприродніми здібностями, але приховує їх. Одного разу до нього звертається за допомогою така ж неординарна дівчинка на ім’я Абра. Вона стежить за сектою викрадачів обдарованих дітей “Істинний Вузол”. Заради неї Денні потрапляє в загадкову історію, яка може закінчитися погано. Йому доведеться повернутися в той самий проклятий готель, де все почалося.
Перша причина – Стівен Кінг.
Легендарний, великий і страшний Стівен Кінг! Зрозуміло, що адаптація трохи відходить від книги, але містить атмосферу Кінга там, де вона повинна бути. Сам Кінг виступив також і в числі продюсерів кінострічки.
До речі, сам Стівен Кінґ “скромно” заявив, що фільм привів критиків в екстаз.
The first reactions to DOCTOR SLEEP are nothing short of ecstatic. Delighted for Mike Flanagan and company.
— Stephen King (@StephenKing) 26 октября 2019 г.
Але це ще не все! Ви погано знаєте його, Стівена Кінґа…
Причина номер два. Неочікувана. План помсти.
Кожен, хто очікує прямого сиквелу “Сяйва”, буде розчарований. Кінг у 2013 році спеціально написав продовження роману так, ніби фільму Кубрика і не існувало. І ось чому…
Зміст полягає в тому, що в 1980 році Кінгу дуже не сподобався спосіб, як Кубрик адаптував його роман. І Кубрик, здавалося, відносився до цього байдуже – його єдиний жах зі спіхом ввійшов до класики. У 1997 році Стівен Кінг випустив свій власний варіант роману у телеверсії, що, на жаль, виявився дуже невдалим. І от, після майже 40 років він, нарешті, “закрив гештальт” і віддав гідну віддячення Кубрику чудовим фільмом, додавши посилання на “Сяйво” навіть легендарну сцену зі дверима. Це може бути як прояв поваги до роботи, так і іронія від Кінґа.
3-я причина. Актори
Головну роль у фільмі виконав Юен МакГрегор. Проте, цей фільм зробив не він. Шведська актриса Ребекка Фергюссон (Люди в чорному: Інтернаціонал, Місія неможлива) закохає вас у себе за декілька хвилин. Ніби американські кінокритики жартували, “Де записатися в секту Ребекки Фергюссон?”
Ребекка грає головницю секти “Істинний Вузол” так, що це Місіс Зло ви часто будете співчувати або захоплюватися. Не менш добре грає її противниця – юна акторка Кайлі Керран.
Четверта причина. Жіноче кіно.
У цьому фільмі не стали мусолити полірасовість, коли в одній команді або навіть у сім’ї обов’язково повинні бути герої усіх кольорів шкіри. Не стали лобіювати й одностатеві відносини, як у тій самій “Малефісенті” (дитячій казці, на секундочку!). Зато “Доктор Сон” впереду всіх – кіно про сильних незалежних жінок, і навіть котик є (правда, у чоловіка). Як головне зло, так і головне добро у цьому фільмі олицетворюють жінки, дуже яскраві і не плоскі. А Юан МакГрегор – так, для титрів.
Причина №5. Містика.
Давно не було якісних, містичних фільмів. Так, він не дуже жахливий. Але загадковий і таємничий безумовно. І дуже красивий!
Смачного перегляду!