Український прокат презентує фільм Тодда Філліпса “Джокер”, у якому головною роллю виконується Хоакін Фенікс. Фільм вже отримав “Золотого лева” на Венеційському кінофестивалі і, ймовірно, зібере багатий врожай на майбутній церемонії “Оскар”. Ось п’ять причин подивитися “Джокера”.
1. Драматична лінія
Це в суті головна фішка фільму. У ньому немає якихось зубодробительних екшен-сцен (хоча пару автомобілів на екрані звичайно ж зламають), немає захопливих постановок драк і небоскребів ніхто не вибухає. Проте основний екшен, головна дія, розгортається в душі і думках головного героя – Джокера. При цьому, незважаючи на те, що Джокер повністю вигаданий карикатурний персонаж коміксів, переживання суперзлочинця описані в картині настільки глибоко і реалістично, що саме “Джокер” претендує на звання кращої драми 2019 року. Ідеш на це кіно, очікуючи побачити просто міцну драму, а в результаті отримуєш шедевр.
2. Акторська гра
Після смерті Хіта Леджера, фанати історії про Джокера і кінокритики разом твердили, що краще австралійця цю роль вже ніхто не виконає. У “Відділі самогубців” була, звичайно, на Джокера зображення виконане Джаредом Лето, але не вийшло культовим. Джокер Хоакіна Фенікса практично на відсоток стане культовим, і наступні 20 років точно буде асоціюватися саме з ним, як, наприклад, залізний чоловік асоціюється виключно з Робертом Дауни-молодшим.
Для цієї ролі Хоакіну Феніксу довелося схуднути на 24 кілограми, переглянути гігабайти відео про психічні розлади і навчитися сміятися в повній істериці.
“Іноді мені здавалося, що я справді збожеволію”, – зізнавався Фенікс у інтерв’ю.
І зусилля актора не пройшли даремно. Його образ дитини, застрягшої в тілі дорослого чоловіка з численними психологічними розладами, фобіями, комплексами, панічними атаками, ти вірити на все 100%. Такого глибокого Джокера ти ще точно не бачив. Навіть гра великого Де Ніро, практично втрачається в картині, на тлі переживань Фенікса.
3. Історія
З моменту появи Джокера у виконанні Джека Ніколсона, глядачі задавалися питаннями: звідки взагалі взявся Джокер? Чому він має зелене волосся? Як він збожеволів? Чому він носить костюм клоуна? Чому любить револьвери? Нарешті, чому він так ненавидить Бетмена? На всі ці питання в новому фільмі режисер дає розгорнуті відповіді і це дійсно цікаво. А ще в картині пояснюється, як загинули батьки Брюса Уейна (Бетмена) і яка мотивація у тисяч мешканців Готема почитати Джокера як божество, незважаючи на те, що він знищує місто.
ВІДЕО: Джокер у виконанні Джека Ніколсона
4. Музика
Так, у цій картині музичне супровід виступає як окремий активний персонаж, звертаючи на себе багато уваги. Він тривожний, яскравий, меланхолійний, безумний, інколи неприємний… Музичне оформлення – тінь Джокера, що слідує за ним крок за кроком, змушуючи глядачів максимально поглиблюватися в події на екрані. І що тільки варті болісні танці Фенікса. Це варто не лише побачити, а й ПОЧУТИ.
5. Цілісність сюжету
Буває так, що дивишся картину, і у очі кидається купа алогічних «блох». Ну, наприклад, чому в «Титаніку» Кейт Уінслет не затягла на дрейфуючу в холодному океані двері свого улюбленого, скоріше всього там було місце ДЛЯ ДВОХ. У «Джокері» таких сюжетних провалів майже немає. Мотивація героїв, якщо й не завжди зрозуміла (ну справді, скільки звичайна людина знає про поведінку божевільних), завжди детально обґрунтована. Загалом, давайте збожеволіти разом.