Українські кінотеатри 17 жовтня отримали новинку – фільм “Чаклунка: Повелителька темряви” (англ. MALEFICENT MISTRESS OF EVIL), або так звана “Малефісента-2”.
Після касового успіху першого фільму про Малефісента, продовження історії у вигляді сиквела було неизбежним. Дісней із будь-якої історії вижме максимум прибутку, це навіть не обговорюється. Але шанувальникам чекати другу частину довелося аж п’ять років. І, схоже, навіть Анджеліна Джолі втомилася чекати, коли там почнуть знімати продовження, і взялася особисто продюсувати фільм. І ось нарешті прем’єра, “Малефісента: Владарка темряви” вийшла в світовий прокат.
З перших хвилин фільму глядача насичують казковим світом. До пророблення деталей важко придертися. Кожна маленька, і, здавалося б, незначна частина у візуалі надає фільму потрібну фентезійну атмосферу. Від зачісок казкових мешканців до ґудзиків на одязі головних героїв. Все на найвищому рівні. До речі, костюмам увагу приділили ще більше, ніж у першому фільмі. У 2014-му отримати Оскар за костюми не вдалося, але на майбутню премію Американської кіноакадемії в цій номінації автори зробили серйозну заявку на перемогу. Не знаю, наскільки це буде важливо для касового успіху картини, оскільки до лютого фільм однозначно заробить свої сотні мільйонів доларів.
Що за історією? Син королеви Інгріт і короля Джона принц Філіпп робить пропозицію Авроре, хрещеній доньці Малефісенти. Маліфісента зі скептицизмом дозволяє цей шлюб. У той час як королева Інгріт планує розпочати війну проти казкового королівства за допомогою весілля свого сина. Приблизно на такому сюжеті і побудовані дві години фільму. Цікаво це спостерігати? – Так. Сценарій добре прописаний, помилок не було помічено. І з усією своєю казковістю історія тримає в напрузі. Хоча, якщо ви дивилися щось від Діснея до “Малефісенти”, то догадатися, як закінчиться картина, буде нескладно. І незважаючи на це, навіть у дорослому віці ви переживете сюжет і будете десь там всередині екрана, спостерігати, переживати та радіти від пригод у фільмі.
Вложити ідею на злобу дня в історію також не забули. Картина «Малефисента: Володарка темряви» в битвах між двома сусідніми королівствами показує не просто боротьбу за землю та її володінням, а боротьбу між природою та індустріальним світом. Цей мотив можна побачити протягом всього фільму, але найбільш стає ясним в епізодах протистояння двох королівств. Світ Малефісенти насичений кольорами різних трав, квітів та місцевих мешканців. У той час як світ Королеви Інгрит сіро-коричневий, а єдиний куточок природи є лише при королівському палаці. І не дарма ж мешканці лісу так бояться металу. Також до фільму додали щепку гарного гумору, ну і кілька натяків на інші Діснеївські твори у сиквелі «Малефісенти» також завезли.
Отже, чи дійсно все так добре? Нажаль, ні. Ця бочка меду не позбавилась своєї ложки дьогтю, а може й кількох. Перше, що не сподобалося, це взаємодія персонажів з навколишнім світом. У коротких словах, актори погано справилися з грою там, де потрібно було взаємодіяти з графікою. Друге камінця у огорожі продовження “Малефісенти” я кину в бік монтажерів. Деякі місця просто жахливі злиття, от просто дуже дратуючі, вибиваючі з курсу злитки, які просто ріже очі. Красива картинка все це швидко вирівнює, але все одно неприємно. І так, у одному з фінальних епізодів монтажери вставили сцену з персонажами, які до цього вже вийшли з епізода. І що ви думаєте, вони вийшли з одного й того ж епізода двічі. Ось такий от поворот. І ось це вже дуже незадовільно, це показує ліниве ставлення до постпродакшену фільму.
Загалом, “Малефісента: Володарка темряви” хороше сімейне фентезі, є що переглянути, над чим подумати, навіть над чим посміятися є. Більш ніж гідне продовження першого фільму, так і як окрема картина виглядає досить бадьоро. І здається все зробили добре, і акторський склад чудовий, і графіка на рівні, костюми просто шик, історія хороша, але ось ті коси, які в фільмі присутні, не дозволяють гарному післясмаку від фільму залишитися на довго.