Як Фреді Меркьюрі з’явився в Україні? – інтервʼю Олександра Погребняка

by Марго Павлоff

Другий тиждень в кінозалах України збираються цікаві підлітки і зрілі фанати гурту Queen – на екрани вийшов байопік «Богемна рапсодія». В інтернеті баталії – схожий чи не схожий, достовірно чи прибрехали. Тим часом ЗІРКИ дізнавались за лаштунками хто і як подарував Фредді Меркьюрі свій український голос. Знайомтеся, Олександр Погребняк, професійний актор дубляжу зі стажем. І в нашому інтерв’ю – як Олександру довелось псувати свої зуби заради роботи, звертатись по допомогу до самого Фредді Меркьюрі, через що довелось пройти на кастингу, як в кіно цілуються чоловіки – і що з цього вийшло…

Правда, що вам довелось носити накладки на зубах? Щоби прикус став як у Фредді Меркьюрі, а відповідно – і вимова.

О, тааак! У мене була накладка з вати під верхньою губою, але це скоріше для самовідчуття, відчуття неправильного прикусу. На звук воно впливає дуже мінімально, хоча щось таки є. Але ця накладка дуже часто вилітала, я захлинався слиною, шепелявив – це страшенно не зручно! І часто хороші дублі по акторській чи емоційній складових були забраковані по звуку саме через цей технічний момент з накладкою.

Як ви ловили натхнення? Слухали Queen, читали біографію?

Я і не переставав слухати Queen. З біографії я і так багато знав. Продивився декілька інтерв’ю Фредді, але це більше для власного задоволення, аніж для роботи!

Тобто ви можете назвати себе фанатом Queen?

Фанатизм в будь-якому його прояві не є добре, тому обираю слово «прихильник». Так, я з дитинства слухав гурт Queen і був в захваті від самого Фредді. До речі, перед початком роботи над дубляжем, за день, перед сном я звернувся до Фредді зі словами: «Пробач (що турбую) і допоможи». І, здається, він допоміг.

А роль була дуже складною?

Взагалі, ця роль складається з так званих емоційних «качель»: то він ніжний, то істеричний і деспотичний.  Були дуже складні сцени – і емоційно, і технічно! Головна складність в дубляжі – це передати емоції і стан лише голосом (тебе ж не бачать). А ще актор дуже багато дихає і плямкає – і це все треба відігравати в дубляжі.

І як воно, «цілуватись» з чоловіком? Адже в кадрі чимало гомосексуальних поцілунків.

Ох, якби Ви знали скільки я вже «націлувався» за роки роботи в дубляжі! Відкрию страшний секрет: під час сцен з поцілунками ми, актори, цілуємо собі руки. Тому вони у нас мають вид доглянутих, бо заціловані (прим. сміється).

Олександр Погребняк Богемна рапсодія

А доводилось бігати, віджиматись від підлоги, присідати, щоби передати, наприклад, виступ на сцені?

Все це доводилось робити в інших сценах, адже ми повністю маємо відтворювати фізику актора. А на сцені звучали оригінальні пісні гурту Queen.

І вам доводилось співати?

Ні, і слава Богові. Бо це би вже було збочення  (прим. сміється).

На кастингу було багато людей? І що робили на кастингу?

Знаю, що кастинг був не маленьким, але тримався в повній таємниці. Ніхто з претендентів не знав, хто пробується ще. На кастингу було декілька не легких сцен, з різного періоду, де Фредді молодий і вже більш зрілий. Важливо було голосом передати діапазон від молодого до зрілого. Ну, і водночас емоції, звісно.

Чи привносили в характер щось своє, більше, ніж показав актор?

В кожній ролі актор – це «Я в певних обставинах». Так, бували моменти що англійська мелодика не «лягає» на українську, і тому повторена інтонація звучить не органічно. Тому робили по-своєму, як притаманно нашій мові. Це називається адаптація.

Хто остаточно затверджував голос?

Затверджувала голос кінокомпанія «20th Century Fox». Мене радує те, що ніхто не міг нічого підтасувати чи ще якось вплинути. Звісно, українська студія пише свої рекомендації того чи іншого актора, але останнє і головне слово за «фоксами». І той факт, що обрали саме мене, не може не тішити.

Кого з відомих артистів або персонажів ви дублювали ще?

Дублював дуже багато, адже в цій сфері я більше 10 років. З найгучніших акторів за останні роки це Едді Редмейн (фільми: «Стівен Хокінг. Теорія всього», «Дівчина з Данії», «Казкові звірі та де їх шукати» ). От його і дублюю останні декілька фільмів, що були в прокаті.

Чи хвилювались, відчували велич відповідальності при роботі над «Рапсодією»?

Звісно, хвилювався! Актор, який не хвилюється, – мертвий актор, а тут ще й така персона-легенда, такий матеріал. Фільм дуже очікуваний, тому переживання не вдарити обличчям в бруд були особливими.

Отже, і як воно – бути голосом Меркьюрі?

А я не дублював самого Фредді Меркьюрі! Я дублював актора Рамі Малека, який зіграв Фредді Меркьюрі . І я вважаю, Рамі справився з роллю на всі 100%. Він проробив колосальну роботу, це видно і це БОЖЕСТВЕННО! Я щиро бажаю Малеку отримати «Оскар» за цю роботу.

Скромність звісно не порок, та все ж таки Олександр Погребняк не тільки український голос Едді Редмейна і Рамі Малека, але й таки голос Фредді Меркьюрі. Принаймні у цій версії життєвої історії цього легендарного співака – «Богемній рапсодії».

ВИБІР РЕДАКЦІЇ

Онлайн-глянець ZIRKY — це видання для тих, хто слідкує за новинами світу шоу-бізнесу, культури, кіно та моди. Ми публікуємо ексклюзивні матеріали про найвідоміших зірок, інтерв’ю, рецензії, та підтримуємо молодих талантів. Долучайтеся до світу ZIRKY і будьте в курсі всіх важливих подій!

Незалежне медіа ZIRKY про зірок, ексклюзивні новини шоубізнесу, кіно та стильне життя.
Exit mobile version